Zapewne nie raz oglądałeś w telewizji bądź w kinie niezwykle interesujący film, który traktował o tematyce prawniczej bądź motyw ten występował w tle. Nie raz marzyło się nam również zostanie prawnikiem czy adwokatem, praca ciekawa i interesująca. Ale czy dla każdego?

Niekoniecznie. Prawnik to nie jest łatwa droga rozwoju zawodowego. To ścieżka kariery, która wymaga wielu wyrzeczeń, tutaj pracę zabiera się po godzinach do domu, to rodzaj pracy, która nie pozwala w nocy zasnąć, która zmusza do ciągłego wysiłku umysłowego. Nie każdy poradzi sobie w takim zawodzie, nie każdy stworzony jest do pracy pod taką presją i z taką odpowiedzialnością na barkach. Niemniej, dobra kancelaria adwokacka, w której możemy podjąć pracę, to na pewno życiowa szansa i jeśli zdecydujemy się na studia prawnicze, to będzie to dobry wybór.

Jak być dobrym adwokatem? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ sytuacji, z którymi zmierzyć się musi taka osoba jest bardzo wiele i nigdy tak naprawdę nie wiemy czego możemy się spodziewać następnego dnia w pracy. Wielu ludzi uwielbia taki rodzaj pracy, w której nigdy nie panuje nuda, a sprawy, które przyjdzie nam prowadzić spędzają sen z powiek – i dla takich ludzi jest ta praca. Każdy inny, który liczy na to, że odbębni swoje osiem godzin, niczym w fabryce żelaza grubo się tutaj rozczaruje. To praca, która angażuje nas bez reszty, łatwo tutaj o pracoholizm, ale również o dobre zarobki i wielki prestiż społeczny, co często jest nie bez znaczenia przy wyborze ścieżki zawodowej. Praca ta nie jest dla każdego, ale każdy może spróbować na własnej skórze, jeśli tylko przebrnie przez równie niełatwe studia.