Wiele osób w celu osiągnięcia nawet relatywnie niewielkich korzyści, np. mniejszego o kilkadziesiąt czy kilkaset złotych obciążenia podatkowego, nie do końca przestrzega panujące w kraju przepisy prawne.

Jeżeli początkowe „przekręty” przynoszą oczekiwany rezultat, to osoby takie stają się coraz bardziej odważne i powoli zaczynają czuć się bezkarne. Szukają nowych sposobów na ominięcie prawa i uzyskanie korzyści, aż w końcu ich działania wychodzą na jaw i przedstawiane zostają im zarzuty.

W takiej sytuacji wybór jest jeden – kancelaria adwokacka. Im szybciej taka osoba zdecyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów, tym lepiej. Czasami o końcowym efekcie procesu decydują niuanse, o których oskarżeni mogą nie mieć pojęcia i niewłaściwym zachowaniem pogarszają swoją sytuację.

Prawnik po zapoznaniu się z sytuacją podpowie, co należy mówić, a czego najlepiej nie mówić, aby niepotrzebnie się nie obciążać. Warto jednak pamiętać, aby z wybranym prawnikiem być do bólu szczerym i przedstawić mu jasno wszystkie swoje wykroczenia. Jeżeli bowiem nie będzie znał wszystkich okoliczności, to nie będzie w stanie optymalnie pomóc swojemu klientowi.

Przy wyborze kancelarii dobrze jest się dowiedzieć czy adwokat ma już jakieś doświadczenie w podobnych sprawach. Zawsze lepiej wybrać specjalistę, który dobrze czuje się w danej tematyce i w przeszłości skutecznie już bronił swoich klientów.

Jednakże jeszcze lepszym rozwiązaniem jest po prostu niełamanie prawa. Nawet jeżeli przez dłuższy czas robi się to skutecznie, to potem przez całe życie żyje się w niepewności, czy dany proceder nie wyjdzie na jaw.