Stało się, przewiniliśmy w taki czy inny sposób, a polskie prawo chce nas, mówiąc kolokwialnie dopaść. Nie ma niestety taryfy ulgowej dla nikogo, jak mawia słynna maksyma – twarde prawo, ale prawo. No i przede wszystkim takie, które obowiązuje wszystkich.

Jeśli w jakiś sposób złamaliśmy prawo i zostało otwarte przeciwko nam postępowanie sądowe, to niestety nie wymigamy się od sprawy tak łatwo. Musimy zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji, ponieważ jeśli trafiamy już przed sąd, niezależnie od wagi czynu, kara może nas nie ominąć. Oczywiście, waga czynu będzie miała tutaj duże znaczenie przy wymiarze samej kary, niemniej jest to kwestia drugorzędna.

Będziemy więc potrzebować adwokata. Dobry adwokat czy prawnik to osoba nielicha, taka, która będzie nam w stanie sprawnie pomóc i przeprowadzić nas przez proces sądowy, w taki sposób, ażeby nas wybronić całkowicie od kary. Jeśli zaś nie uda mu się nas wybronić całkowicie, będzie on dążył do zminimalizowania wymiaru kary do jak najmniejszej wartości, która widnieje w widełkach pod paragrafem.

Jak więc znaleźć dobrego i (najlepiej) taniego adwokata? Niestety, jest to generalnie niemożliwe. Dobra kancelaria adwokacka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, na ile warte są jej usługi i na ogół nie są to tanie rzeczy, na pewno nie na tanią kieszeń. Niemniej, decydując się na taką właśnie kancelarie, mamy bardzo dużą pewność, że współpracujemy z fachowcami, którzy doskonale wiedzą jak wygląda postępowanie sądowe i w jaki sposób bronić swojego klienta w efektywny sposób. Dlatego właśnie warto zaufać takiej kancelarii i zapłacić nieco więcej za dobre usługi.